WARSZTATY Z MAŁGORZATĄ MĄKOSĄ – „CO LUBIĄ KONIE?”.

W trakcie „Tygodnia Bibliotek” nasza Biblioteka Publiczna M. i G. w Trzcielu i Filia Brójce gościła instruktorkę nauki jazdy i autorkę książek o koniach panią Małgorzatę Mąkosę. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie szkół z Trzciela i Brójec. Tym razem głównym tematem warsztatów było: „Co lubią konie?” i taki jest tytuł najnowszej książki Małgorzaty Mąkosy. Może nam się wydawać, że wiemy dużo o tych bardzo inteligentnych zwierzętach, ale okazuje się, że mają one swoje tajemnice i przyzwyczajenia, które wpływają na ich zdrowie i zachowanie. Warto jest, zanim zgłosimy się na naukę jazdy, poznać w/w książkę, żeby nie zrobić temu pięknemu zwierzęciu krzywdy. Uczestnicy warsztatów dzięki uprzejmości naszego gościa poznali różne rodzaje siodeł i mieli bardzo dużo pytań dotyczących tego tematu. Na koniec można było otrzymać książkę z autografem naszej autorki.

W.F.