„RZEKI PŁYNĄ, JAK CHCĄ” AŁBENY GRABOWSKIEJ, SPOTKANIE DKK DLA DOROSŁYCH W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ MIASTA I GMINY W TRZCIELU.

Majowe spotkanie DKK dla dorosłych w Trzcielu w naszej bibliotece poświęcone było książce Ałbeny Grabowskiej „Rzeki płyną jak chcą”, autorka przenosi nas na kresy w czasie I wojny światowej. Główną bohaterką tej historii jest Klara, której rodzice mają majątek na terenach zaboru rosyjskiego. Klara ma jeszcze dwie siostry, każda z nich ma inny charakter. Czas powieści to trudny okres dla tej rodziny, ojciec wyrusza na wojnę, prawdopodobnie jest w Legionach Polskich, ale słuch o nim zaginął. Żona i córki muszą stawić czoło przeciwnościom losu, ponieważ z wojną przychodzi bieda, brak rąk do pracy i nieuczciwy zarządca. Oprócz tego coraz głośniej słychać o rewolucji w Rosji i bezkarności wojska rosyjskiego. W tle akcji ukazane jest powstanie Legionów Polskich i tworzenie się struktur odnawiającego państwa polskiego. W całym tym zamieszaniu pojawia się epidemia hiszpanki. Każda z sióstr przeżywa również zawirowania sercowe, które prowadzą do trudnych sytuacji, bez optymistycznego zakończenia. Książka ma wiele nagłych i zaskakujących zwrotów akcji. Polecamy poznać tę ciekawą historię ziemiańskiej rodziny Terechowiczów.

Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, które odbędzie się 29.06.23 r. o godz. 16.00.

Tematem dyskusji będzie książka Magdaleny Witkiewicz „Córka generała” .

B.P.M. i G. w Trzcielu

Wioletta Fabian