„CÓRKA GENERAŁA” MAGDALENY WITKIEWICZ – SPOTKANIE DKK DLA DOROSŁYCH W BIBLIOTECE W TRZCIELU.

29 czerwca pierwszy raz tym roku, w piękne letnie popołudnie spotkał się w naszej bibliotece Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych. Tematem dyskusji była książka Magdaleny Witkiewicz „Córka generała”. Główna akcja powieści zaczyna się w Gdańsku, chwilę przed wybuchem II wojny światowej. Historia ta oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Autorka przedstawiła te same wydarzenia z okresu II wojny światowej z perspektywy trojga głównych bohaterów: Elise, Andrzeja i Haliny. Poznajemy różne zdarzenia i tragedie trojga przyjaciół, którzy zamiast cieszyć się młodością musieli stoczyć walkę z okropnościami wojny. Tragedie, które ich spotkały zmieniły ich losy na zawsze. Pomimo groźby śmierci była cały czas z nimi wiara w pomaganie drugiemu człowiekowi. Dalsze losy naszych bohaterów pokazały, że warto wierzyć w dobro człowieka i w to, że dobro do nas wraca.  Warto poznać tę historię w czasie wakacji, to jest ciekawa lektura na okres urlopu.

Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, które odbędzie się 14.09.23 r. o godz. 16.00.

Tematem dyskusji będzie książka Doroty Glicy „Znajdę cię, córeczko” .

B.P.M. i G. w Trzcielu

Wioletta Fabian