SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAGDALENĄ LUDWICZAK W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ MIASTA I GMINY W TRZCIELU I W FILII BRÓJCE.

W jesienny poranek w naszej bibliotece w Trzcielu i Brójcach odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci i dorosłych Magdaleną Ludwiczak. Na spotkaniu uczestniczyła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Trzcielu i Brójcach. Uczniowie mieli okazję poznać twórczość gościa. Poznali trzy części przygód „Kadelkowe rozterki” i inne ciekawe historie. Autorka podzieliła się swoimi doświadczeniami, jak przygotowuje się do pisania powieści i na, jakie szczegóły zwraca uwagę. Młodzież usłyszała również na czym należy się skupić przy pierwszych próbach tworzenia swoich opowiadań. W swoim dorobku Magdalena Ludwiczak ma 8 powieści dla dorosłych i 6 dla dzieci takich jak: „Matylda”, „Kropka. Kto to mówi?”, „Kadelkowe rozterki 1-3”, „Sen Julii, „Dokądkolwiek, byle daleko”, „Cztery rubiny”, „Dziewczyna z zaułka” i in. Opisując różne historie autorka korzysta również z własnych doświadczeń. Na koniec spotkania pisarka zaprezentowała uczestnikom fragmenty swoich utworów, co spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży.Spotkanie zostało sfinansowane ze środków finansowych Biblioteki Powiatowej w Międzyrzeczu.

W. FABIAN