Panel dyskusyjny z Dorotą Schrammek w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Trzcielu.

W tłusty czwartek , 28 lutego br. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej bibliotece, na panelu dyskusyjnym Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, pisarkę Dorotę Schrammek. Przedmiotem naszego spotkania była książka „Tam, gdzie czekał anioł”, ale również cała twórczość naszego gościa. Twórczość swoją zaczęła od pisania reportaży i opowiadań do czasopism kobiecych, które były nagradzane. Jako pisarka debiutowała powieścią „Stojąc pod tęczą” – opowiada w niej historię przyjaźni czterech kobiet. Pozycja ta została nagrodzona przez jury w konkursie „Książka na wiosnę”. Książki Doroty Schrammek charakteryzują się tym, że jest to literatura obyczajowa, typowo kobieca. Miejsce akcji powieści dzieje się na Pomorzu, w ten sposób mamy okazję poznać piękno województwa zachodniopomorskiego i takie miejscowości jak: Pobierowo, Czaplinek i in. Autorka jest doskonałym obserwatorem życia codziennego ludzi, których spotyka na swojej drodze. Dzięki temu w jej powieściach mamy okazję poznać wiele ciekawych i wielobarwnych postaci. Historie, które opisuje są prawdziwe, osadzone w różnych miejscowościach nadmorskich. Czytając te powieści możemy liczyć na ciekawe zwroty akcji. Autorka ma też duże poczucie humoru, które potrafi w swoich opowieściach przekazać czytelnikowi. Książki tej autorki są przepełnione pozytywną energią, umie się zmierzyć z trudnymi sytuacjami, jakie mogą nas w życiu codziennym spotkać. Oprócz twórczości dla dorosłych pisze też bajki dla dzieci, jak również książki dla młodzieży , w których porusza problemy niepełnosprawności jest to cykl „Niepełka”. Ostatnio autorka napisała trylogię „Winne Wzgórze” – „Wiara”, „Nadzieja”, „Miłość”, która ukaże się w tym roku. Wcześniej powstała trylogia mówiąca o życiu mieszkańców i gości Pobierowa. Pierwszy tom ukazał się pod tytułem „Horyzonty uczuć”, następnie powstały „Na brzegu życia” i „Wiatr wspomnień”. Sięgając po jakąkolwiek książkę Doroty Schrammek mamy ochotę przenieść się w opisywane przez nią miejsca i poznać bohaterów jej książek. Gorąco polecamy więc te pozycje książkowe o początkach swojej przygody z pisaniem
Nasza autorka opowiedziała nam o swojej rodzinie i historii jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem. Jest osobą pełną ciepła i wrażliwości, z którą ciężko nam była się rozstać.
Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK dla dorosłych w Trzcielu w dniu 4 kwietnia 2019 r. o godz. 16.30, omawiana będzie książka Łukasza Grassa „Najlepszy ”.