„JESTEM MOTYLEM” ANDRZEJ GRABOWSKI, JAKUB JABŁONKA, PAWEŁ JĘCZUKA – SPOTKANIE DKK DLA DOROSŁYCH W BIBLIOTECE W TRZCIELU.

16 marca 2023 r. w naszej bibliotece spotkał się Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych. Tematem dyskusji była biografia Andrzeja Grabowskiego „Jestem motylem”. Książka została stworzona przez Andrzeja Grabowskiego, Jakuba Jabłonkę i Pawła Łęczuka. Dzięki tej pozycji mamy okazję poznać świat dziecięcy wszystkim znanego artystę, jego okres dorastania i wypłynięcia na szerokie wody, jako aktora. W swoich życiowych relacjach nasz główny bohater jest szczery aż do bólu. Ukazuje wachlarz swoich wyborów życiowych, dobrych i złych. Odkrywamy, jaki wpływ na wybory i życie Andrzeja Grabowskiego miał jego starszy brat Mikołaj. Możemy sobie wyobrazić, dzięki ciekawym interpretacjom pracę na filmowym planie „Bożej podszewki” czy „Kiepskich”. Zauważamy różnicę tworzenia dzieła i warsztat pracy aktora, między sztuką w teatrze i filmie. Wszystko to wymaga od aktora ogromnego poświęcenia i oddania. Często aktor musi wiele czasu poświęcić, aby przemieszczać się w różne dalekie miejsca, gdzie są tworzone filmy lub przedstawienia teatralne. Zawsze traci na tym rodzina, o czym wspomina nasz bohater.  Wszystkie swoje przygody życiowe pan Andrzej opisuje z dużą dozą humoru i rozbawienia.

Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych, które odbędzie się 18.05.23 r. o godz. 16.00.

Tematem dyskusji będzie książka Ałbeny  Grabowskiej „Rzeki płyną, jak chcą”.