„LABORATORIUM ŻYCIA” – SPEKTAKL TEATRU EDUKACJI I PROFILAKTYKI „MASKA” W RAMACH PROGRAMU „BĄDŹ WOLNYM CZŁOWIEKIEM BEZ NAŁOGÓW”.

Nasza biblioteka w listopadowy poranek gościła u siebie, Teatr Edukacji i Profilaktyki „MASKA” ze sztuką pt.:” Laboratorium życia”. Na spektakl przybyła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Trzcielu. Celem spotkania była edukacja i profilaktyka uczniów w ramach programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pt.: „Bądź wolnym człowiekiem bez nałogów”. Przedstawienie ukazało tragiczne skutki picia alkoholu i zażywania dopalaczy przez młodych ludzi. Nastolatkowie nie zdają sobie sprawy z tego, że wystarczy chociaż jeden raz spróbować jakiś dopalacz by w konsekwencji stracić życie. Zawsze jest możliwość podjęcia dobrej decyzji, która ratuje nam życie, czyli nigdy nie brać żadnych dopalaczy, narkotyków i nie nadużywać alkoholu.