Panel dyskusyjny z Joanną Marią Chmielewską w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Trzcielu.

Panel dyskusyjny z Joanną Marią Chmielewską

w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Trzcielu.

Tym razem kolejne czwartkowe spotkanie 19.04.18r. Dyskusyjnego Klubu Książki w Trzcielu miało całkiem inną formę, ponieważ gościem w naszej bibliotece była pisarka Joanna Maria Chmielewska. Panel dyskusyjny poświęcony był twórczości autorki. Joanna M. Chmielewska z zawodu jest pedagogiem, pisze książki obyczajowe dla dorosłych i dla dzieci. Dla dzieci wydała: „powieści – „Historia srebrnego talizmanu”, „Neska i srebrny talizman”, „ Niebieska niedźwiedzica”, „Przecinek i kropka”, seria poetycka „Zaczarowane rymowanki” i in pozycje. Tworzy również piękne bajki terapeutyczne, które przeznaczone są dla dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera, ADHA i innymi dysfunkcjami. Rodzice w tych utworach znajdują również wskazówki, jak mogą pomóc swoim pociechom. Dla dorosłych ukazały się następujące tytuły: „ Mąż zastępczy”, „Poduszka w różowe słonie”, „Sukienka z mgieł”, „Karminowy szal”.

Życie naszej autorki jest bardzo ciekawe, ponieważ, kiedyś mieszkała w Gryficach i po latach przeniosła się z rodziną do Szklarskiej Poręby, gdzie otworzyła pensjonat „Pod Wędrownym Aniołem”.

Jak mówi pokochała Szklarską Porębę i była to jej miłość od pierwszego wejrzenia. Odzwierciedleniem tej fascynacji jest wydana autobiografia „Pod Wędrownym Aniołem”, w której poznajemy koleje losu Joanny M. Chmielewskiej i piękny opis Szklarskiej Poręby i jej mieszkańców. Po przeczytaniu tej książki wszystkie klubowiczki stwierdziły, że muszą odwiedzić opisane magiczne miejsca tej górskiej miejscowości nawet kolejny raz. Poznane przez nas książki to literatura typowo kobieca. Autorka w swoich książkach porusza wiele problemów towarzyszących nam w życiu. Przykłady bierze z życia, czasami z opowieści poznanych ludzi. Przeczytane przez nas powieści sprawiły nam wiele przyjemności. Mieliśmy okazję wysłuchać, co inspirowało pisarkę przy pisaniu kolejnych książek. Wysłuchaliśmy fragmentu nowej powieści, która będzie wydana jesienią. Wymiana opinii i doświadczeń z członkami DKK była niezwykle ciekawa, chwilami zabawna i pełna humoru. Mamy nadzieję, że jeszcze spotkamy się z Joanną M. Chmielewską, być może w Szklarskiej Porębie.