Spotkanie z Anną Jaklewicz w BPMiG w Trzcielu! Zapraszamy!!

Zapraszamy wszystkich na spotkanie z Anną Jaklewicz – podróżniczką i autorką książki “Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta”, które odbędzie się 24 października br. o godz.16.00 w BPMiG w Trzcielu.

‘Chiny z dala od wielkiego miasta’ – Pierwsza wizyta w Chinach może zniechęcić do powrotu do Państwa Środka. Męczą gigantyczne miasta, przerażają miliony osób na ulicach i smog unoszący się w powietrzu. Mimo to warto dać Chinom drugą szansę. O tym dlaczego, opowie Anna Jaklewicz, podróżniczka i autorka książki ‘Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta”

Pokaz Anny Jaklewicz to relacja z samotnej czteromiesięcznej podróży po wioskach zagubionych wśród ryżowych pól na południu Chin. Podczas prezentacji poznamy bogactwo kulturowe i etniczne Państwa Środka – weźmiemy udział w weselu mniejszości narodowej Bai i muzycznym święcie gry na bambusowych fletach we wiosce Dongów, odwiedzimy „królestwo kobiet” nad jeziorem Lugu zamieszkałe przez matriarchalnych Mosuo, spędzimy noc w okrągłych domach – fortecach ludności Hakka, przyjrzymy się fascynującym strojom kobiet z mniejszości Miao i dowiemy jak wytwarza się barwnik indygo.

Anna Jaklewicz – podróżniczka i archeolożka. Autorka książek Indonezja. Po drugiej stronie raju i Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta. Relacje z podróży publikuje m.in. w National Geographic TRAVELER i Magazynie Podróżników TamTam. Organizatorka wypraw do Azji i pilot wyjazdów trampingowych. Prowadzi zajęcia międzykulturowe dla młodzieży oraz warsztaty dla dzieci.

Nie liczy stempli w paszporcie, zazwyczaj wyjeżdża na dłużej. W Sudanie spędziła ponad pół roku, w Egipcie rok, w Chinach prawie dwa lata, tle samo w Indonezji. Podróżowała także po Mongolii, Indiach, Laosie, Kambodży, Tajlandii, Wietnamie oraz Malezji i Singapurze.

Wielokrotnie wyróżniana za prelekcje poświęcone wyprawom. Jej pokaz o Indonezji zdobył nagrodę publiczności na Kolosach – największym festiwalu podróżniczym w Europie oraz nagrodę jury Festiwalu 100droga. Prezentacja o Chinach zwyciężyła w konkursie OFF na festiwalu Trzy Żywioły.

Za samotną, dziewięciomiesięczną podróż po Indonezji podczas której powstawała jej najnowsza książka, została nominowana przez National Geographic do nagrody TRAVELERY w kategorii Podróż Roku.

www.annajaklewicz.pl