100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II.

Dziś, 18 maja 2020 roku, obchodzimy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Największego z Polaków w dziejach naszej Ojczyzny. Papież rodziny i miłosierdzia. Warto inspirować się nauczaniem i postawą życia Naszego Wielkiego Rodaka.

Z tej okazji chcielibyśmy Państwu przybliżyć kilka cytatów św. Jana Pawła II.

“Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali.”

“Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się – na próbę.”

Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne… Tylko dziś jest twoje.”

” Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy.”

” Zawsze miałem dylemat: Co czytać? Starałem się wybierać to, co najistotniejsze. Tyle rzeczy się publikuje. Nie wszystkie są wartościowe i pożyteczne. Trzeba umieć wybierać i radzić się, co czytać. ”

Dziś człowiek tak często nie wie, co nosi w sobie, w głębi swej duszy, swego serca. Jak często jest niepewny sensu swego życia na tej ziemi. Ogarnia go zwątpienie, które przeradza się w rozpacz.

“Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. 

Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności, jakie panują w naszych sercach.

Cywilizacja, która odrzuca bezbronnych, zasługuje na miano barbarzyńskiej.

Każdy z was młodzi przyjaciele znajduje też w zyciu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie może nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie może się uchylać. Nie może zdezerterować. Wreszcie jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić…!