„Recykling i segregacja śmieci” w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Trzcielu i Filii Brójce.

20 marca 2019r. odbyło się pięć warsztatów ekologicznych w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Trzcielu i Filii Brójce, współorganizatorem spotkań był Referat Gospodarki i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Trzcielu. Tematem warsztatów była: „Segregacja i recykling śmieci”. Uczestnikami spotkań byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzcielu i Brójcach. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się :

• jak i po co segregować śmieci,
  • co się dzieje w sortowni,
  • jak długo żyją śmieci,
  • czym jest recykling.

Celem tych spotkań jest uświadomienie sobie, że każdy z nas musi dbać o swoje środowisko, ponieważ ma to wpływ na naszą planetę. W trakcie zajęć dzieci musiały same pokazać czy radzą sobie z segregowaniem śmieci i jaką mają wiedzę na temat recyklingu. Na koniec zajęć było wiele pytań uzupełniających na w/w temat. Dzieci rozwiązywały również zagadki i bawiły się w grę Twister, wszędzie trzeba było wykazać się wiedzą o segregacji śmieci.