Panel dyskusyjny z Magdaleną Ludwiczak w ramach spotkań DKK w BPMiG w Trzcielu.

W jesienne popołudnie 22.09.21 r. odbył się w naszej Bibliotece Publicznej M. i G. w Trzcielu panel dyskusyjny w ramach spotkań DKK z pisarką Magdaleną Ludwiczak.

Tematem spotkania była twórczość oraz książka Magdaleny Ludwiczak „Dokądkolwiek, byle daleko”. Głównego bohatera Jakuba poznajemy w momencie, kiedy jest człowiekiem bezdomnym. Każdy z nas widział lub wspierał kogoś bezdomnego, po lekturze tej książki, widzimy jak silny potrafi być człowiek by podnieść się po różnych tragediach. Ważna jest również pomoc i wsparcie osobie potrzebującej. Często jest to pomoc materialna, ale bardzo ważna jest również rozmowa a nawet zwykły uśmiech. Dzięki tej historii inaczej patrzymy na ludzi żebrzących na ulicy, ponieważ każdy z nich ma inną traumę, po której ciężko jest mu się podnieść. Różne są tragedie ludzkie, na które bohaterowie nie mieli, żadnego wpływu.  Warto czasami zatrzymać się w biegu i spojrzeć na drugiego człowieka, który potrzebuje od nas pomocy.

Autorka uwrażliwia nas na ten problem w swojej książce, ale również w swojej twórczości zawsze najważniejsze jest dla niej dobro drugiego człowieka, poznanie historii wielopokoleniowych. Inspiracją do powieści Pani Magdy są często prawdziwe historie. W powieści „Cztery rubiny” są opisane wątki historii rodziny autorki. Pisarka jest dobrym obserwatorem problemów jakie w dzisiejszych czasach dotykają młode pokolenie. Dzięki temu mamy okazję poznać takie utwory jak: „Dziewczyna z zaułka”, Tajemnica błękitnej alkowy”, „Dokądkolwiek, byle daleko”, „Cztery rubiny”, „Sen Julii”, „Nakręceni na miłość”, „Ten z przeciwka”, „Tęskniąc w obie strony”.

Zapraszamy do poznania historii opisanych w tych pozycjach, które posiada nasza biblioteka. Członkinie DKK oraz czytelnicy mieli wiele pytań dotyczących twórczości Gościa, jak również dzielili się swoimi życiowymi doświadczeniami.

Spotkanie zostało sfinansowane ze środków finansowych Biblioteki Powiatowej w Międzyrzeczu.

Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK 04.11.2021r. o godz. 16.00. Tematem spotkania będzie książka Joanne Harris pt. : „Złodziejka truskawek”.