Narodowe Czytanie w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Trzcielu.

5 września 2019 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Trzcielu odbyło się Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta RP.

Na ósme Narodowe Czytanie Para Prezydencka wybrała osiem lektur, które czytali członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki z Trzciela działającego przy naszej bibliotece, członkowie Stowarzyszenia “Trzcielscy Seniorzy” i przedstawiciel młodego pokolenia:

1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa – czytała Wanda Pańczuk
  2. Dym – Maria Konopnicka – czytała Danuta Pacholik
  3. Katarynka – Bolesław Prus – czytała Halina Jasińska
  4. Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz – czytał Hugon Kotwas
  5. Orka – Władysław Stanisław Reymont – czytała Irena Śmidowicz
  6. Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski – czytała Henryka Napierała
  7. Sachem – Henryk Sienkiewicz –czytała Janina Pisarek
  8. Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski – czytała Jadwiga Szylar.

Po wysłuchaniu w/w nowel mieliśmy, okazję poznać twórczość przedstawiciela młodego pokolenia z Trzciela – Hugona Kotwasa, który przeczytał nam swoje sonety i fragment tworzonego opowiadania. Dziękujemy przyjaciołom naszej biblioteki za uczestnictwo w tym bardzo miłym spotkaniu.