Wakacyjne warsztaty kreatywne i teatr Kamishibai w BPMiG w Trzcielu!

Pomimo ogromnego upału, 9 sierpnia br. BPMiG w Trzcielu miała przyjemność gościć podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcielu i dzieci z Przedszkola w Trzcielu oraz innych małych czytelników Biblioteki. Celem spotkania był udział w warsztatach kreatywnych „ Rzeka Wisła” i teatr Kamishibai pt.: „Wisła”.

Uczestnicy warsztatów mieli okazję zobaczyć teatr Kamishibai pt.: „Wisła”. Kamishibai oznacza dosłownie tatr obrazkowy. Jest to technika opowiadania, wywodząca się z Japonii, która wykorzystuje książki w formie kart oraz drewnianą skrzynkę – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty opowiadania. Dzięki temu widowisku nasi czytelnicy odkryli skąd wypływa Wisła i przez jakie miasta Polski przepływa. Zapoznali się również z historią tych miast.

Druga część spotkania odbyła się w plenerze, nad naszą miejscową rzeką Obrą. Uczestnicy mieli za zadanie narysować lub namalować na folii, która zastępowała nam rzekę Wisłę, żyjące tam ryby, ptaki i rośliny. Efekt warsztatów przeszedł oczekiwania uczestników, nie kryli swojego zadowolenia z prac, które wykonali.