Nowe zasady korzystania z biblioteki po powrocie od 11 maja 2020 r. !

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w poniedziałek tj. 11 maja 2020 roku otwarta zostanie Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Trzcielu w placówkach Trzciel i Lutol Suchy.

Otwarcie filii Biblioteki w Brójcach ze względu na trwające prace remontowe nastąpi w terminie późniejszym.

Biblioteka będzie funkcjonowała według nowych zasad, które prezentujemy poniżej.

Zasady funkcjonowania Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Trzcielu oraz filii w Lutolu Suchym od dnia 11 maja 2020 r.

1. Od 11 maja 2020 r. Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Trzcielu oraz filii w Lutolu Suchym funkcjonuje w ograniczonej formie.
  2. Zawieszona pozostaje wszelka działalność, poza wypożyczeniami i zwrotami książek.
  3. Wypożyczenia i zwroty możliwe będą w określonym czasie tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 16.00. W tym przerwa od 13.30 do 14.00 przeznaczona na dezynfekcję.
  4. Możliwość wejścia do Biblioteki tylko wejściem na górze.
  5. Zwroty i wypożyczenia zamówionych książek/audiobooków odbywać się będą w specjalnie do tego wyznaczonym stanowisku (bez wolnego dostępu do półek), z zachowaniem zasad bezpieczeństwa wymaganych w przestrzeni publicznej (maseczki i rękawice, dezynfekcja rąk, 1 osoba przy stanowisku).
  6. Zalecane będzie by książki i audiobooki zamawiać wcześniej przez pocztę e-mail bptrzciel@poczta.internetdsl.pl lub telefonicznie.
  7. Zwracane książki/audiobooki podlegają 2. tygodniowej kwarantannie i nie są w tym czasie wypożyczane (dotyczy to także książek zarezerwowanych przed ogłoszeniem stanu epidemii). W związku z tym nie ma możliwości wypożyczenia jednorazowo więcej niż 6 książek z wypożyczalni dla dorosłych i więcej niż 8 książek z wypożyczalni dla dzieci.
  8. Zabronione jest dezynfekowanie książek wszelkimi preparatami dezynfekcyjnymi opartymi na detergentach i alkoholu. Za zniszczone wskutek takich zabiegów książki / audiobooki pobierane będą opłaty w wysokości ich ceny rynkowej.

Dołożymy wszelkich starań, by obsługa Czytelników przebiegała sprawnie.